LVR Flote

Jaunumi

RBF un LMT noslēdza saprašanās memorandu par sadarbību inovāciju un 5G tehnoloģiju testēšanā

09.06.2022. peldošā drona OTTER prezentācijas pasākuma ietvaros tika svinīgi parakstīts arī Saprašanās memorands starp RBF un LMT (Latvijas Mobilais Telefons) par sadarbību 5G tehnoloģiju izpētē un inovācijās.

Lai nodrošinātu 5G tīklu ostā un Baltijas jūrā, nepieciešama testa vides izveidošana un tehnoloģiju testēšana, piemēram, uz RBF kuģiem vai navigācijas līdzekļiem. RBF jaunu digitālu risinājumu attīstīšana ir būtiska, lai veicinātu datu apmaiņu starp kuģi un krastu, vai starp dronu – kuģi, dronu – krastu. Hidrogrāfisko mērījumu gadījumā tie ir liela apjoma dati, kuru efektīvākai apritei un apmaiņai ir nepieciešams 5G tīkls.

“LMT jau vairākus gadus attīsta 5G inovāciju izpētes virzienu, piedaloties starptautiskajos Eiropas Savienības un NATO projektos dronu, mobilitātes, lietu interneta un aizsardzības jomā. Šajos projektos LMT plaši iesaista arī vietējos Latvijas uzņēmumus un jaunuzņēmumus, kā arī Latvijas zinātniekus. 5G paver daudz plašākas digitalizācijas un automatizācijas iespējas praktiski visās nozarēs. LMT ir viens no pirmajiem operatoriem Eiropā, kas sācis strādāt pie jūrniecības 5G tehnoloģiju izpēti un attīstību. Šī noslēgtā inovāciju sadarbība starp RBF un LMT veicinās gan zinātnisko izpēti, gan ļaus plašāk ieinteresēt starptautiskos izpētes partnerus un veikt dažādas inovāciju demonstrācijas Latvijā.

Inovatīvās 5G tehnoloģijas būtiski sekmēs ostās sniegto pakalpojumu digitalizāciju, tehnisko līdzekļu un flotes modernizēšanu, reāllaika komunikācijas nodrošināšanu starp kuģiem un arī ar ostām, autonomu risinājumu attīstību, to ieviešanu un izmantošanu”, saka LMT Korporatīvo klientu dienesta direktors Edgars Grandāns.

RBF un LMT sadarbība sniegs pozitīvu ietekmi uz Latvijas ostu efektivitāti un konkurētspēju. Datu apmaiņa un datu precizitāte ietekmē mūsu pakalpojumu kvalitāti un ar to arī drošību ostā. Noslēdzot šo sadarbības nodomu, mēs abpusēji apņemamies tiekties uz arvien augstāku kvalitāti, un iespējams jau pavisam cita līmeņa digitāliem risinājumiem.

Gallery

LVR Flote ir uzticams, stabils un pieredzējis uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu klāstu veicina Latvijas ostu konkurētspēju

This site is registered on wpml.org as a development site.